تایتل قالب طراحی سایت سئو قالب بیان
وبلاگ شخصی علیرضا یونسی


قافله اى از مسلمانان که آهنگ مکه داشت ، همینکه به مدینه رسید چند روزى توقف و استراحت کرد و بعد از مدینه به مقصد مکه به راه افتاد. در بین راه مکه و مدینه ، در یکى از منازل ، اهل قافله با مردى مصادف شدند که با آنها آشنا بود. آن مرد در ضمن صحبت با آنها، متوجه شخصى در میان آنها شد که سیماى صالحین داشت و با چابکى و نشاط مشغول خدمت و رسیدگى به کارها و حوایج اهل قافله بود، در لحظه اول او را شناخت . با کمال تعجب از اهل قافله پرسید: این شخصى را که مشغول خدمت و انجام کارهاى شماست مى شناسید؟

- نه ، او را نمى شناسیم ، این مرد در مدینه به قافله ما ملحق شد، مردى صالح و متقى و پرهیزگار است . ما از او تقاضا نکرده ایم که براى ما کارى انجام دهد، ولى او خودش مایل است که در کارهاى دیگران شرکت کند و به آنها کمک بدهد.

معلوم است که نمى شناسید، اگر مى شناختید این طور گستاخ نبودید، هرگز حاضر نمى شدید مانند یک خادم به کارهاى شما رسیدگى کند.

مگر این شخص کیست ؟

این ، ((على بن الحسین زین العابدین )) است .

جمعیت آشفته بپا خاستند و خواستند براى معذرت ، دست و پاى امام را ببوسند. آنگاه به عنوان گِله گفتند: این چه کارى بود که شماباماکردید؟!ممکن بود خداى ناخواسته ما جسارتى نسبت به شما بکنیم و مرتکب گناهى بزرگ بشویم .

امام :((من عمدا شما را که مرا نمى شناختید براى همسفرى انتخاب کردم ؛ زیرا گاهى با کسانى که مرا مى شناسند مسافرت مى کنم ، آنها به خاطر رسول خدا زیاد به من عطوفت و مهربانى مى کنند، نمى گذارند که من عهده دار کار و خدمتى بشوم ، از اینرو مایلم همسفرانى انتخاب کنم که مرا نمى شناسند و از معرفى خودم هم خوددارى مى کنم تا بتوانم به سعادت خدمت رفقا نایل شوم ))


کاربران بیان میتوانند بدون نیاز به تأیید، نظرات خود را ارسال کنند.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی

چو رسی به طور سیــنا ارنـی بگو و مـــگذر /// تو صدای دوست بشنو نه جواب لن ترانی