تایتل قالب طراحی سایت سئو قالب بیان
وبلاگ شخصی علیرضا یونسی


مدتی از دستگیری مهدی هاشمی به عنوان مفسد اقتصادی نمی گذرد که بار دیگر خانواده آیت الله خبرساز شدند. اتفاقات اخیر و حرف هایی که از خانواده آقای هاشمی رفسنجانی شنیده می شود حکایت از آن را دارد که آیت الله حتی توان اداره و مدیریت بر اعضای خانواده خویش را ندارد.

دیدار اخیر فائزه هاشمی با سران خیانت کار بهائیت در ایران که ارتباط آنان با رژیم غاصب صهیونیستی بر هیچ کس پوشیده نیست و به خاطر جرائم خود در زندان به سر میبرند حکایت از وقایعی در روزهای نه چندان دور را دارد.

هرچقدر به انتخابات ریاست جمهوری نزدیکتر می شویم شاهد جهت گیری های سیاسی هستیم، ولی آیا می توان دیدار اخیر فائزه هاشمی با بهائیان را به انتخابات و جلب حمایت آنان نسبت داد؟

از آنجایی که جمعیت بهائیت در ایران به قدری نیست که بتواند در پای صندوق های رأی، خود را نشان دهند این نظریه به کلی باطل می شود. کما اینکه باتوجه به نظر مراجع تقلید شیعه بهایت کافر و نجس محسوب می شود و این دیدار می تواند بدنه  اجتماعی اصلاحات را با ریزش هایی همراه کند و بدبینی مردم را نسبت به این جریان افزایش دهد.

پر واضح است که این دیدار در راستای جلب حمایت های خارجی صورت گرفته است. میتوان حدس زد که جریان خارجی از این جریان داخلی هنجارشکنی های بیشتری را به خصوص در حوزه فرهنگی انتظار دارد و منظور اصلی غرب آزادی عمل بهائیان در ایران نیست چرا که از یک سو این‌ها یعنی بهائیان در حال حاضر آنچنان منشاء اثر نیستند تا آزادی عمل آنان گره‌ای از غرب را در ارتباط با جامعه ایران باز کند و از سوی دیگر غرب می‌داند به فرض که در سطوح رسمی فضا برای فعالیت بیشتر و آزادانه‌تر بهائیان باز شود، مشکل بهائیان در سطوح اجتماعی به دلیل هنجارهای حاکم شیعی باقی می‌ماند و در عمل انفتاحی در فعالیت بهائیان در ایران روی نمی‌دهد. پس به نظر می رسد هدف غرب منفعل کردن سیستم رسمی ایران در برابر هنجارهای غربی و ضربه زدن به اسلام و انقلاب است. از این رو دیدار فائزه هاشمی و انتصاب ایشان به رئیس مجمع تشخیص مصلت نظام و سکوت آیت الله در مقابل این موضوع، حکایت از یک اقدام سیستمی دارد که باید در آینده منتظر اقدامات هنجارشکنانه دیگری بود که هدف آنها از نفس انداختن نظام جمهوری اسلامی است. و این سوال در ذهن مردم ایجاد می شود که آیا باید منتظر فتنه ای دیگر از جانب این جناح باشیم؟؟


علی محمدپناه


کاربران بیان میتوانند بدون نیاز به تأیید، نظرات خود را ارسال کنند.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی

چو رسی به طور سیــنا ارنـی بگو و مـــگذر /// تو صدای دوست بشنو نه جواب لن ترانی