تایتل قالب طراحی سایت سئو قالب بیان
وبلاگ شخصی علیرضا یونسی


خود یهودیان در زمینه مسئله «نژاد یا مذهب» چه می‏گویند؟ عبارت زیر اطلاعاتی درباره نظر یهود در مورد خودش، به عنوان عضوی از ملتی متمایز بدون در نظر گرفتن مذهب، در اختیار خواننده قرار می‏دهد.
لیون لوی ، سرپرست سازمان بنای بریث ، (1904-1900):
«شخصیت متمایز یهود صرفا از مذهب او ناشی نمی ‏شود»

درست است‏ که نژاد و مذهب او به شکل تفکیک ناپذیری با هم مرتبطند،اما،دلیل‏ این پیوند هر چه باشد،شکی وجود ندارد که

قوم یهود صرفا قائم به‏ مذهب نیست. شخص به اعتبار اعتقاد به آیین یهود، یهودی محسوب‏ نمی‏شود. اما از سوی دیگر، کسی که یهودی متولد می‏شود، حتی اگر از آیین بازگردد و مرتد شود، یهودی باقی می‏ماند.»

گریتز، مورخ یهودی، که اثر تاریخی‏ اش یکی از منابع و مراجع معتبر است، می‏ گوید تاریخ قوم یهود،حتی بعد از اضمحلال «ملک یهود» ، «همچنان‏ واجد شخصیتی ملی است؛ تاریخ یهود به هیچ وجه صرف تاریخ یک آیین یا مذهب نیست.»
موززهس، یکی از چهره‏های تاریخی که کل«برنامه یهود» به واسطه او از منابع کهن به مجریان جدید آن انتقال یافته است،کتابی به نام«روم و اورشلیم»(3)نوشته و تمام جریان را به وضوح و به طور مؤثر در آن بیان کرده است:
«یهودیان چیزی بیش از صرف پیروان یک مذهب هستند؛ آنان یک‏ نژاد، یک انجمن برادری و اخوّت و یک ملتند. یهودی به نژاد خود،و در نتیجه به آیین یهود تعلق دارد،حتی اگر او یا پدرانش به ارتداد گراییده باشند. دین یهود بیش از هر چیز وطن دوستی یهود است.»
لوییس براندیز، قاضی دیوان عالی ایالات متحده و رهبر جهانی نهضت‏ صهیونیسم،در کتابش«صهیونیسم و یهودیان آمریکا» می‏نویسد: «علیرغم اندیشه‏ های علما یا احکام شوراها، غریزه و افعال خود ما و دیگران، لفظ «یهودی» را برای ما تعریف و تبیین کرده است.»
خاخام موریس جوزف ، از کنیسه یهودیان انگلیس در غرب لندن، در کتاب«اسرائیل، یک ملت»(6)می‏نویسد:
«اسرائیل بدون تردید ملت بزرگی است...کسانی که اسرائیل را می‏فهمند، آن را به مثابه یک ملت به رسمیت می‏شناسند؛ممکن نیست‏ کسی اسرائیل را با فرقه‏ای مذهبی اشتباه کند.برای انکار ملیت یهودی‏ باید وجود یهود را انکار کنید.»
برترام ب.بناس ، وکیل دعاوی یهودی، در«صهیونیسم-نهضت ملی‏ یهود» می‏ نویسد:
«موجودیت یهود در اصل موجودیت یک قوم است.»
لیون سیمون ، محقق و نویسنده پرنفوذ و برجسته یهودی،در کتاب‏ خویش«مطالعاتی در باب ناسیونالیسم یهود» ،بررسی مهمی در خصوص‏ مسأله«مذهب و قومیت»انجام داده است. او به توجیه و تشریح این مسأله‏ می‏پردازد که ناسیونالیسم مذهب یهود و یا بخش مکملی از مذهب یهود است: «عصر مسیحایی‏ (موعود) برای یهود نه فقط به معنای برقراری صلح‏ در زمین و خیرخواهی برای بشر،بلکه به مفهوم به رسمیت شناخته‏ شدن یهود و خدای او در سراسر جهان است. آیین یهود،برخلاف مسیحیت،به هیچ وجه رستگاری روح فرد را بشارت نمی‏دهد؛ همه ایده ‏ها و مفاهیم یهودیت با هستی قوم یهود گره خورده ‏اند. این ایده که یهودیان،درست مانند کاتولیک‏ها و پروتستان‏ها،
یک فرقه مذهبی‏اند،پوچ و بی‏معنی است.»
در میان بزرگترین آموزگاران و معتبرترین نمایندگان یهود کسی را نمی‏توان‏ یافت که بر این تئوری که یهودیت تنها«برادری ایمانی»است صحّه بگذارد.غالبا او حتی اهل ایمان هم نیست، ولی با وجود این یهودی است.این استدلال که‏ یهودیت مذهب است نه نژاد،دورویی آن دسته از رهبران سیاسی را برملا می‏سازد که به جای مواجهه صادقانه و صریح با مسأله یهود سعی می‏کنند با ایجاد اغتشاش‏ در ذهن غیر یهود، هر گونه بررسی و پژوهشی را در این زمینه به انحراف بکشانند.
دو برنامه یهودی در دنیا وجود دارد؛یکی برای ارائه به غیر یهود و دیگری‏ منحصرا برای یهودیان.یک روش قابل اطمینان برای تشخیص برنامه حقیقی این‏ است که ببینیم کدامیک قرین موفقیت می‏باشد. این، برنامه مورد حمایت به‏ اصطلاح صهیونیست‏هاست که با توفیق همراه است؛ همان برنامه‏ای که حامیانش‏ طرفدار تمایز نژادی و ملی یهود هستند.صرفنظر از آنچه به منظور تعدیل یا ممانعت از حرکت و برخورد غیر یهودیان به آنان گفته می‏شود،تردیدی در زمینه‏ تلقی یهود از خودش وجود ندارد.او خود را متعلق به یک قوم می‏داند؛ رشته‏ های‏ پیوند خونی و نسبی،که هیچ تغییری در نظام اعتقادات دینی قادر به تضعیف آن‏ نیست، او را با این قوم متحد می‏سازد؛ او خود را وارث گذشته این قوم و کارگزار
آینده سیاسی آن می‏داند.او در پی استقرار یک پادشاهی در زمین است؛ یک‏ پادشاهی که فوق همه حکومت‏ها خواهد بود،با اورشلیم،شهری که بر جهان‏ حکم خواهد راند.
این آرزوی ملت یهود ممکن است تحقق پیدا کند.مقایسه ناسیونالیسم یهود با ناسیونالیسم اقوامی که یهودیان در میان آنان زندگی می‏کنند،نشان دهنده این‏ پیروزی بالقوه است!منبع: یهود بین الملل، هنری فورد

علیرضا یونسی ۱۹ ارديبهشت ۹۵ ، ۲۰:۴۲ ۰ ۲ ۱۰۸ توطئه

کاربران بیان میتوانند بدون نیاز به تأیید، نظرات خود را ارسال کنند.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی

چو رسی به طور سیــنا ارنـی بگو و مـــگذر /// تو صدای دوست بشنو نه جواب لن ترانی